Co je Karetni peneženka za kartu ?

Karetní peněženka je dobíjecí platební karta Mastercard, určená zaměstnavatelům pro snadnou distribuci mezd zaměstnancům, kteří nemají bankovní účet. Často je využívána velkými zaměstnavateli, nebo personálními a pracovními agenturami, které zaměstnávají cizince mimo EU.

Karta ja univerzálně akceptovaná v celé síťi Martercard, zaměstnavatelům efektivně snižuje administrativu spojenou s výplatou hotovosti a pro zaměstnance je zároveň pohodlným způsobem jak dostávat výplatu během několika minut.

K čemu Vám bude dobrá / k čemu je určena?

Karetní peněženka je určena všem firmám, personálním a pracovním agenturám, které vyplácí zaměstnance, kteří nemají bankovní účet nebo pro které chtějí vyplácet odměny a motivační příspěvky

Je vhodná i k vyplácení odměn cizinců, či brigádníků z původem mimo země EÚ, pro které je vyřízení bankovního účtu v ČR často komplikované a někdy i nemožné. Vydání a distribuci Karetní peněženky zajišťuje firma nebo pracovní agentura pro své zaměstnance.

S karetní peněženkou je možné platit všude tam, kde přijímají karty Mastercard, provádět online platby přes internet a vybírat hotovost ve všech bankomatech. Aplikace pro správu Karetní peněženky umožňuje zaměstnancům navíc okamžitý přístup k výpisům z karty, zůstatku nebo zablokování karty. Karta má roční kumulativní limit 700.000 CZK.

Jak s ní lze zjednodušit procesy výplaty mezd ?

Karetní peněženka umožňuje plně elektronicé vyplácení mezd pro všechny zaměstnance, kteří nemají bankovní účet. Pro firmy a pracovní agentury snižuje administrativu I náklady spojené s vyplácením hotovosti a odesíláním poštovních poukázek.

Zaměstnavatel již nadále nemusí zajišťovat komplikovaný proces převážení a ukládání hotovosti v trezoru, organizovat školení pro pracovníky s ceninami, nebo podstupovat zdlouhavý proces uložení hotovosti na poště a odesílání poštovních poukázek zaměstnancům.

Karetní peněženka se jednoduše implementuje bez nutnosti instalace softwaru či hardwaru a je pro uživatele na obou stranách jednoduše ovladatelná.

Jak jí používat / aktivovat ?

Vydání a distribuci Karetní peněženky zajišťuje firma nebo pracovní agentura pro své zaměstnance.

Pro správu, objednávání a dobíjení karet je využívána aplikace Kartení peněženky, která nevyžaduje implementaci žádného softwaru ani hardwaru. Karta je zaměstnancům vydána proti dokladům totožnosti a po schválení je poskytovatelem karty aktivována. K zasílání výplaty na aktivované karty je možné používat jistotní účet nebo zasílat výplatu přímo z účtu změstnavatele na konkrétní karty.